Grudniowe turnieje Żaków

Pasmem sukcesów zakończyły się grudniowe turnieje naszych Żaków rocznik 2006/07, gdzie w każdych rozgrywanych zawodach nasi najmłodsi zawodnicy awansowali do ścisłego finału. 7 grudnia odbył się turniej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 4 z Oddziałami Sportowymi w Poznaniu, który rozgrywany był na os.Winiary. W pełni zasłużenie wygrali Nasi chłopcy, wygrywając wszystkie sześć spotkań, a każdy mecz kończył się różnicą przynajmniej trzech bramek. W finale Poznaniak pokonał Salos Poznań 4:1. Nagrodę indywidualną za tytuł Króla Strzelców otrzymał Jakub Sobczak (23 bramki), a najlepszym bramkarzem uznano również Naszego zawodnika Adama Duszyńskiego.

13 grudnia przyszło nam się zmagać w Tarnowie Podgórnym. Tam zajęliśmy wysokie drugie miejsce przegrywając w finale z silnym zespołem Cariną Gubin 1:3. Na otarcie łez w pamięci pozostał nam emocjonujący półfinał z zespołem Lecha Poznań 2007 wygrany przez nas 3:2 i była to jedyna porażka Lecha w tym turnieju.

20 grudnia zagraliśmy w bardzo mocno obsadzonym turnieju w Luboniu, w którym brały udział bardzo silne drużyny tego rocznika takie jak Akademia Reissa, Polonia Środa Wlkp., Oranje Sport, Warta Poznań, Carina Gubin, AP Błekitni Owińska, UKP Zielona Góra. I właśnie z tymi ostatnimi przyszło nam grać w wielkim finale. W regulaminowym czasie nie udało się nikomu zdobyć bramki i zadecydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali zielonogórzanie. Najlepszym bramkarzem został wybrany Adam Duszyński, który wiele razy ratował nas z opresji i w drodze do finału świetnie bronił rzuty karne. Ostatecznie zajęte drugie miejsce przez Nasz zespół przy dwunastu wyrównanych drużynach, należy uznać za duże osiągnięcie.

Tak więc grudzień zdecydowanie należał do najmłodszych zawodników Poznaniaka, gdyż w każdym z trzech turniejów graliśmy w finale i tym samym potwierdziliśmy wysoki poziom sportowy prezentowany przez Naszych chłopców.

Gratulujemy !!!