Mistrzostwo okręgu naszych Żaków - podsumowanie rozgrywek ligowych

Dużo radości przysporzyli nam w tym sezonie nasi najmłodsi zawodnicy w kategorii Żaków F1, którzy zdobywając tytuł mistrzów okręgu w swojej kategorii wiekowej osiągnęli ogromny sukces na samym starcie swojej kariery sportowej.
Ogólnie w rozgrywkach tej kategorii wiekowej (rocznik 2006) brało udział 45 zespołów. Najpierw w jesiennych zmaganiach trzeba było wygrać grupę, żeby awansować do najlepszej 12-ki zespołów, która na wiosnę podzielona została na 3 grupy mistrzowskie. Po tych zmaganiach, najlepsze 4 zespoły zagrały w czerwcowym turnieju finałowym rozgrywanym na obiektach Lecha Poznań. W pierwszej fazie rozgrywek finałowych w trzech mistrzowskich grupach eliminacyjnych nasi zawodnicy spisali się znakomicie zdecydowanie pokonując rywali i zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie dające awans do ścisłego finału. W turnieju finałowym rywalizowały cztery najlepsze zespoły rozgrywek eliminacyjnych - Lech Poznań, Salos Poznań oraz nasza drużyna Poznaniaka, a finałową "czwórkę" uzupełniła drużyna z drugiego miejsca z najlepszym dorobkiem punktowym, którą okazał się Chrobry Gniezno. W rozgrywanych meczach nasi chłopcy ulegli nieznacznie Lechowi 0:1, potem zremisowali z Salosem 1:1 i w ostatnim meczu wygrali 2:1 z Chrobrym, zdobywając 4 punkty i plasując się na drugim miejscu. Ostatecznie jednak wyniki zespołów Lecha i Salosa zostały zweryfikowane i przyznane zostały walkowery za wystawienie przez te drużyny zbyt dużej liczby zawodników w turnieju.

W związku z tym nasza drużyna Żaków okazała się najlepszym zespołem w swojej kategorii wiekowej w sezonie 2014/2015 w rozgrywkach ligowych okręgu poznańskiego WZPN. Wszyscy cieszymy się z tego sukcesu i mamy nadzieję, że w następnych latach nasi chłopcy będą się dalej świetnie spisywać i dalej tak znakomicie się rozwijać. Wynik tym bardziej cieszy, że został uzyskany w dobrym stylu, a o świetnej grze całego zespołu świadczą choćby bardzo dobre wyniki w innych rozgrywkach i turniejach, w których drużyna brała również z powodzeniem udział.

Gratulacje dla całej drużyny, rodziców i trenera !!!

Swoje mecze w wiosennej rundzie rozgrywek ligowych rozgrywały również nasze zespoły juniorów młodszych Poznaniaka I i Poznaniaka II.

Ostatecznie rozgrywająca swoje mecze również w grupie mistrzowskiej juniorów młodszych drużyna Poznaniaka II uplasowała się na szóstym miejscu w grupie tracąc dystans do rywali przede wszystkim w meczach z Dyskobolią i Kotwicą Kórnik, gdzie z każdym z tych rywali wywalczyła tylko po jednym punkcie, a na pewno byli to rywale absolutnie przez naszych chłopaków do pokonania. Niestety o wynikach w tych meczach zadecydowała dyspozycja dnia i nierówny poziom formy u niektórych kluczowych zawodników naszego zespołu. Jednak dorobek 16 pkt. w grupie mistrzowskiej, z mimo wszystko trudnymi rywalami nie jest wynikiem, którego trzeba się wstydzić i generalnie ten trudny sezon, w którym po raz kolejny awansowaliśmy do grupy mistrzowskiej, zdecydowanie możemy uznać za udany i wartościowy pod względem zdobycia boiskowego doświadczenia przez zawodników.

Również zespół Poznaniaka I nie miał łatwej rundy, bo choć rywale byli na pewno w zasięgu naszych możliwości, to jednak nasz zespół zmagał się z wieloma przeciwnościami losu począwszy od bardzo eksperymentalnego składu i ustawienia zawodników na boisku, a na kilku bardzo groźnych kontuzjach wykluczających naszych zawodników z dalszych rozgrywek skończywszy. Biorąc pod uwagę, że kluczowi zawodnicy zasilili zespół w grupie mistrzowskiej, to postawa wielu naszych "rezerwowych" zawodników grających w podgrupie była bardzo dobra i na pewno możliwość regularnej gry w podstawowym składzie na boisku zaowocuje w nowym sezonie.

Miniony już sezon był niestety dla kilku naszych juniorów, z których kilku otrzymało możliwość kontynuowania kariery i rozwijania się w innych klubach, ostatnim sezonem gry w naszych barwach i po wspólnie spędzonych latach nasze drogi się rozchodzą.
Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów sportowych co najmniej na miarę osiągnięć zdobytych przez te lata z naszym klubem.

To był dla naszych chłopaków bardzo trudny i wyczerpujący, ale również bardzo udany sezon. Teraz nadszedł czas na wypoczynek i czas relaksu aby się zregenerować, a od sierpnia rozpocząć nowe treningi i przygotowania do sezonu 2015/2016.