Podsumowanie jesiennej rundy rozgrywek ligowych 2015

W tegorocznych rozgrywkach ligowych organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej nasz klub Poznaniaka Aurea Poznań reprezentowały trzy drużyny - rocznik 2008 w kategorii Żaków, rocznik 2006 w kategorii Orlików oraz połączone drużyny roczników 1998-2000 w kategorii juniorów starszych.
Nasi najmłodsi piłkarze z rocznika 2008 grali po raz pierwszy w tego typu rozgrywkach. Brali udział w czterech turniejach, w których rywalizowali z mocnymi drużynami Polonii Środa Wlkp. oraz Warty Śrem. Ostatecznie zajęli bardzo dobre drugie miejsce jednocześnie zdobywając pierwsze bezcenne doświadczenia, które z pewnością już niebawem zaowocują.

Bardzo dobrze spisali się nasi Orlicy, którzy zajęli w swojej grupie drugie miejsce tuż za Lechem Poznań. Wspaniały mecz chłopcy rozegrali  z Lechitami na wyjeździe remisując z faworyzowanymi gospodarzami 4:4. Nasi chłopcy zakończyli rozgrywki z imponującym bilansem bramkowym 86:20, wyprzedzając w tej klasyfikacji nawet zespół Lecha. Niestety, mimo tak świetnej postawy naszym Orlikom nie będzie dane powtórzyć sukces z ubiegłego sezonu i nie wystartują na wiosnę ponownie w grupie mistrzowskiej, gdyż w bardzo silnej grupie z trzema ubiegłorocznymi finalistami rozgrywek mistrzowskich trudno było pokonać silniejszy organizacyjnie zespół Lecha, z którym dopiero co graliśmy w ścisłym finale rozgrywek mistrzowskich. Dlaczego WZPN nie rozstawia finalistów rozgrywek ligowych do różnych grup - trudno powiedzieć. Nie mniej przyjdzie naszym chłopakom zmierzyć się w grupie wicemistrzowskiej, gdzie również będziemy mogli liczyć na ich dobrą postawę w meczach z wymagającymi rywalami.

Największym sukcesem swoje rozgrywki zakończył zespół juniorów, którzy mimo trochę pechowego początku i niefortunnej porażki 0:1 w pierwszym meczu na wyjeździe, w dalszych meczach spisywali się świetnie i ostatecznie zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie rozgrywek zapewniając sobie awans do wiosennych rozgrywek w grupie mistrzowskiej !!!

Ten sukces tym bardziej nas cieszy, że po dość dużej rotacji kadrowej i decyzji połączenia dwóch drużyn roczników 1999-2000 i 1998 oraz wystawienia zespołu do rozgrywek o jedną kategorię wiekową wyżej, nikt do końca się tego osiągnięcia nie spodziewał - zwłaszcza że mieliśmy w grupie bardzo mocne zespoły z faworyzowaną Kotwicą Kórnik oraz Kopernikiem Poznań na czele. Decydujące o ostatecznym zwycięstwie w grupie były mecze z Kotwicą Kórnik, z którą nasi chłopcy zagrali kapitalny mecz u siebie wygrywając w dobrym stylu 3:1, a na wyjeździe remisując 2:2 po bardzo ciężkim meczu. Te wyniki sprawiły, że nasz zespół juniorów nabrał pewności siebie i pewnie pokonał pozostałych rywali w kolejnych meczach plasując się ostatecznie na pierwszym miejscu w grupie.

Gratulujemy wszystkim chłopcom ambitnej, sportowej postawy we wszystkich meczach, a trenerom życzymy owocnej współpracy i dalszych sukcesów z prowadzonymi przez nich drużynami.

Szczegółowe wyniki i klasyfikację końcową w tabelach można zobaczyć na stronach WZPN:

Żaki:  Wyniki  Tabela

Orliki: Wyniki  Tabela

Juniorzy: Wyniki Tabela