Rozpoczynamy rozgrywki ligowe

Poznaliśmy już rywali naszych drużyn oraz terminarz jesiennych rozgrywek ligowych nowego sezonu 2014/2015, w którym reprezentować będą nasz klub dwie drużyny juniorów młodszych oraz drużyna żaków.

Po kończących się już wakacjach, podczas których wszystkie nasze zespoły uczestniczyły w przygotowawczych obozach sportowych, z początkiem września rozpoczyna się rywalizacja w rozgrywkach ligowych WZPN gdzie wszystkie drużyny walczą o awans do grup mistrzowskich.

Po zakończeniu ubiegłego sezonu nasza drużyna rocznika 1999 osiągnęła już poziom juniora młodszego i wraz z kolegami z rocznika 1998 będą rywalizowali w tej kategorii wiekowej łączonych roczników 1998-1999. Drużyna rocznika 1998 startuje w rozgrywkach jako zespół Poznaniaka I i będzie się zmagać w grupie II z takimi rywalami jak Lider Swarzędz, Piast Kobylnica, Mieszko Gniezno, Salos Poznań oraz Lechia Kostrzyn. Natomiast zespół rocznika 1999 jako Poznaniak II będzie rywalizowała w grupie IV z drużynami Stopera Poznań, Huraganu Pobiedziska, KS Gniezno, OTPS Winogrady Poznań oraz Poznańskiej 13. Ponieważ w kategorii juniora młodszego zostało utworzonych 8 grup, to do grupy mistrzowskiej awansować mogą jedynie zwycięzcy rozgrywek w poszczególnych grupach, co będzie zadaniem bardzo trudnym aczkolwiek przy dobrej grze i ambitnej postawie, osiągalnym dla każdego z naszych juniorskich zespołów.

Z dużym zainteresowaniem oczekujemy na udział w rywalizacji ligowej naszej drużyny żaków, która świetnie się spisywała w swoim debiucie ligowym w ubiegły sezonie. Formuła rywalizacji się nie zmieniła i rozgrywki będą się odbywały w formie czterech turniejów ligowych, podczas których każda drużyna będzie zdobywała punkty do ligowej tabeli. Nasze żaki startują w grupie II kategorii F1, a ich rywalami będą rówieśnicy z drużyn Kadeta Koziegłowy, Błękitnych I Owińska oraz AKF Poznań.

Za wszystkich naszych zawodników mocno trzymamy kciuki i liczymy na ambitną, emocjonującą, sportową rywalizację.

Więcej szczegółów oraz dostęp do bieżących wyników drużyn i tabel rozgrywek można uzyskać na stronach poszczególnych roczników.