Zakończenie jesiennej rundy rozgrywek ligowych

Dobiegła końca jesienna runda rozgrywek ligowych Wielkopolskiego Okręgu Związku Piłki Nożnej, w których rywalizowały trzy nasze drużyny w kategoriach żaków oraz juniorów młodszych.

W tym roku do rozgrywek w jesiennej rundzie rozgrywek ligowych wystartowały trzy drużyny "Poznaniaka": rocznik 2006 w kategorii Żaków oraz roczniki 1998 i 1999 w dwóch grupach kategorii junior młodszy. Tegoroczna rywalizacja okazała się dla naszych zespołów bardzo udana, gdyż aż dwie nasze drużyny zajęły w swoich grupach pierwsze miejsce i awansowały do grup mistrzowskich.

Chłopcy z rocznika 2006 w kategorii Żaki wygrali swoją grupę pokonując w czterech turniejach ligowych zespoły rywali po bardzo emocjonującej i ambitnej grze we wszystkich meczach, dzięki czemu na wiosnę zagrają z najlepszymi zespołami swojej kategorii wiekowej. Ten sukces jest dla nas o tyle szczególny, że nasi najmłodsi zawodnicy w tym roku zainaugurowali rywalizację w rozgrywkach ligowych spisując się w nich ponad oczekiwania, co bardzo nas cieszy.

Dla naszych juniorów młodszych awans w tym roku był o tyle trudniejszy, że do grupy mistrzowskiej przechodzili wyłącznie zwycięzcy swoich grup, bez możliwości awansu z miejsc drugich. Rywalizująca pierwszy rok w tej kategorii wiekowej młodsza drużyna rocznika 1999 musiała podjąć rywalizację z bardzo trudnymi przeciwnikami, wśród których były zespoły o rok starsze oraz takie, które w ubiegłym sezonie już rywalizowały w grupie mistrzowskiej reprezentując wysoki poziom swoich umiejętności. Jednak mimo bardzo trudnych rywali forma i dyspozycja całego zespołu w trakcie jesiennych spotkań budziła spore uznanie, a we wszystkich meczach chłopcy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony jako jedyni w grupie nie przegrywając żadnego spotkania w tej rundzie. Osiągnięte w ten sposób zwycięstwo grupy również dało naszym chłopakom awans do grupy mistrzowskiej, gdzie na wiosnę będą walczyć nie tylko o mistrzostwo okręgu, ale również o awans do rozgrywek w lidze wojewódzkiej.

Z kolei nasza starsza drużyna rocznika 1998 rywalizowała w tym roku w trochę okrojonym składzie w porównaniu do ubiegłego sezonu i zanotowała trochę gorszy wynik, zajmując czwarte miejsce w grupie. Jednak w rywalizacji na boisku nasi najstarsi chłopcy nie prezentowali się źle tocząc wyrównaną walkę z każdym z rywali, a o wynikach w poszczególnych meczach decydowały głównie drobne detale czy po prostu brak szczęścia. Mimo wszystko należą im się słowa uznania za wolę walki do końca, aż do ostatniego meczu gdzie zagrali bardzo dobre spotkanie z liderem i zdecydowanym zwycięzcą grupy, silną drużyną Mieszka Gniezno.

Gratulujemy trenerowi oraz zawodnikom uzyskanych wyników i ambitnej postawy na boisku, a wszystkim zaangażowanym w funkcjonowanie naszego klubu i naszych drużyn osobom, w szczególności kierownikom drużyn i rodzicom, chcemy serdecznie podziękować za pomoc, wsparcie oraz poświęcony czas, bez których wiele spraw organizacyjnych byłoby bardzo trudno zrealizować.

Komplet końcowych wyników naszych drużyn w rozgrywkach ligowych jest dostępny poprzez strony poszczególnych roczników oraz na stronach WZPN:

2006: http://www.wzpn.poznan.pl/rozgrywki/sezon2014-15/76.html http://www.wzpn.poznan.pl/rozgrywki/sezon2014-15/tab76.html

1999: http://www.wzpn.poznan.pl/rozgrywki/sezon2014-15/23.html http://www.wzpn.poznan.pl/rozgrywki/sezon2014-15/tab23.html

1998: http://www.wzpn.poznan.pl/rozgrywki/sezon2014-15/21.html http://www.wzpn.poznan.pl/rozgrywki/sezon2014-15/tab21.html