Zakończenie sezonu 2013/2014

Z końcem czerwca zakończył się sezon rozgrywek ligowych WZPN 2013/2014, w którym godnie reprezentowały nasz klub drużyny trzech kategorii wiekowych.

Z największym zainteresowaniem i zaciekawieniem przyglądaliśmy się postępom naszych najmłodszych adeptów piłki nożnej, drużynie Żaków Młodszych rocznika 2006. Mimo, że chłopcy już od roku przygotowywali się do rywalizacji sportowej w rozgrywkach piłkarskich, to wiosenny debiut wzbudzał sporo emocji. PZPN w tym roku przyjął nową formułę rozgrywek polegającą na rozgrywaniu w grupach punktowanych turniejów drużynowych zamiast klasycznych meczów, co znacznie uatrakcyjniło rywalizację w tej kategorii wiekowej. Nasi chłopcy spisali się w tych rozgrywkach po prostu świetnie, przekraczając wszelkie oczekiwania. Na 12 rozegranych spotkań osiągnęli 9 zwycięstw, 2 remisy i tylko raz musieli uznać wyższość przeciwnika, zajmując pierwsze miejsce w grupie z dorobkiem 29 punktów. Biorąc do tego pod uwagę bardzo dobrą postawę w innych turniejach, w tym w zwycięskim Turnieju Rotex Cup w Komornikach oraz bardzo dobrą postawę w meczach sparingowych, to miniony sezon naszych Żaków możemy uznać za bardzo udany. Oby tak dalej !!!

Dużo trudniejsze zadanie w tym sezonie stało przed drużyną naszych najstarszych zawodników w klubie, Juniorami Młodszymi rocznika 1998, którzy w rywalizowali w kategorii łączonych roczników 1997-1998. Nie łatwo jest rywalizować z zawodnikami o rok starszymi nawet w tej kategorii wiekowej czego już doświadczyliśmy wcześniej i wiedzieliśmy, że dla naszych juniorów to będzie trudny sezon. O ile jesienią z postawy naszych juniorów mogliśmy być zadowoleni, bo do ostatniej niemal kolejki walczyli o awans do grupy mistrzowskiej ulegając jedynie późniejszym liderom - Wielkopolsce Komorniki, to po wiosennej rundzie wynik zostawił pewien niedosyt, choć w samej rywalizacji nie ustępowaliśmy przeciwnikom, lecz po prostu nasza drużyna trafiła do mocnej i wyrównanej grupy, a w meczach o końcowym wyniku przeważnie decydowały drobne niuanse i trochę sportowego szczęścia. Mamy nadzieję, że w nowym sezonie, w którym tym razem to nasz zespół będzie już rocznikiem "starszym" w tej kategorii wiekowej, nasi chłopcy przez cały sezon utrzymają równą i wysoką formę.

Z kolei drużyna naszych Trampkarzy Starszych jesienią trafiła do bardzo silnej grupy zespołów rywalizujących o awans do grupy mistrzowskiej, gdzie prowadziliśmy wyrównaną walką z najmocniejszymi rywalami, w tym czołową drużyną rozgrywek mistrzowskich - Nielbą Wągrowiec. Wiosną trampkarze rywalizowali również w mocnej i wyrównanej grupie, gdzie na 6 drużyn aż 4 drużyny startowały w roli pretendentów do zwycięstwa. Nasza drużyna w bezpośrednich spotkaniach okazała się w dwumeczu lepsza od każdego z przeciwników, lecz jednak w rywalizacji ligowej liczą się głównie punkty, a tutaj niestety zaważyło to, że mimo iż jako jedyna drużyna w grupie nie przegraliśmy żadnego spotkania, to aż trzy razy zremisowaliśmy tracąc o jeden punkt za dużo, co uplasowało naszych trampkarzy na bardzo dobrym drugim miejscu w grupie. W przyszłym roku naszym chłopakom również przyjdzie rywalizować w kategorii juniorów młodszych, gdzie będąc drużyną młodszego rocznika także staną przed bardzo trudnym zadaniem rywalizacji ze starszymi rywalami. Trzymamy więc kciuki za dobre przygotowanie i występy w lidze.

Oprócz rozgrywek ligowych drużyny obu naszych najstarszych roczników brały również udział w kilku turniejach halowych, gdzie spisywali z dużym powodzeniem za każdym razem plasując się w czołówce, w tym kilkakrotnie na najwyższym stopniu turniejowego podium.

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym zawodnikom za zaangażowanie i dobrą grę przez cały sezon oraz za sportową postawę na boisku i godne reprezentowanie naszego klubu. W wielu meczach zwracało naszą uwagę również to, że nasi chłopacy wyróżniali się grą w duchy fair-play i szacunkiem dla rywali, co również ma dla nas ogromne znaczenie.

Na koniec chcemy również bardzo podziękować wszystkim rodzicom, którzy pomagali w działalności naszego klubu w tym sezonie, w transporcie chłopaków na mecze, opracowaniu projektów graficznych związanych z naszym klubem, a także tym którzy znajdowali fundatorów oraz sami wspierali finansowanie różnych klubowych inicjatyw - bardzo dziękujemy !!! Dziękujemy również trenerowi oraz kierownikom drużyn, którzy wspierają naszych chłopaków i zespoły swoim osobistym zaangażowaniem mając dopięte na ostatni guzik wszelkie sprawy organizacyjne, dzięki czemu nasi chłopacy mogą trenować i grać w komfortowych warunkach, a bez czego nie byłoby tak dobrych wyników. Serdecznie dziękujemy !!!

A w okresie wakacyjnym odbędą się dla naszych zawodników i kandydatów, którzy chcieliby dołączyć do naszych drużyn, dwa obozy sportowe. Pierwszy z nich w lipcu w Śremie, gdzie kolejną okazję na podniesienie swoich sportowych umiejętności będą miały nasze Żaki. Drugi obóz przygotowawczy odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia w Ustce, gdzie do kolejnego sezonu będą się już przygotowywały obydwa zespoły juniorskie roczników 1998 i 1999.

Wszystkim życzymy udanych i słonecznych wakacji !!!